چه سبک شیرآلاتی برای خانه شما مناسب است؟

حتما پیش آمده که هنگام اسباب کشی به منزل جدید یا تعمیرات به دنبال خرید شیرآلات مناسب بگردید. اگر در حال بازسازی خانه‌ قدیمی و تعویض شیرآلات قدیمی آن هستید احتمالا گزینه‌ های محدودتری برای انتخاب خواهید داشت. زیرا احتیاج به انتخاب شیرآلاتی متناسب با اندازه شیرآلات ظرف‌ شویی و سینک قدیمی خود دارید؛ اما اگر در حال ساخت خانه‌ ای نو و یا بازسازی پایه‌ ای هستید، می‌توانید ظرف‌ شویی و شیرآلات جدید خود را متناسب با سلیقه خود تغییر دهید و تغییرات اساسی در دکوراسیون و چیدمان منزلتان ایجاد کنید. ما در این مقاله به شما کمک می کنیم سبک و مدل موردنظرتان را قبل از رفتن به بازار یا سفارش اینترنتی شیرآلات انتخاب نمایید. پس با ما همراه باشید.

شیرآلات مدرن

در دسته شیرآلات مدرن می توانید انواعی از شیرآلات را ببینید که ظاهری جدیدتر دارند و با آنچه در قدیم مورد استفاده قرار می گرفتند، بسیار متفاوت بوده و از نسل دیگری هستند. در طراحی این شیرآلات از تکنولوژی روز ریخته گری و قالب ریزی استفاده می شود و آبکاری آنها نیز تحت خلاء و با فلز تیتانیوم انجام می شود.
اگر سری به بازار زده باشید، نام شیرآلات فلت را از فروشندگان شنیده اید. در واقع این توع از شیرآلات هماهنطور که از مفهومشان بر می آید، ظاهری صاف داشته و در دسته شیرآلات مدرن نیز قرار می گیرند.  شیر فلت دارای زاویه های تند بوده و اغلب به شکل مکعب و با ظاهری صاف و بدون حالت انحنا تولید می شود. شیرآلات فلت اغلب با پرداخت کاری براق تهیه می شوند و  نمایی از پاکی و زیبایی خاص به آشپزخانه و سرویس بهداشتی می بخشند.

انواع شیرآلات آشپزخانه شیک و زیبا

یکی از معضلاتی که اکثر خانم ها با آن سرو کار دارند شستن سینک ظرفشویی است. شستشوی کامل سینک در صورتی که علم شیر ظرفشویی کوتاه باشد، به سختی و در زمان طولانی تری صورت می گیرد. به همین دلیل حال که قصد تعویض شیرآلات خود را دارید، به سراغ نوعی از شیرآلات آشپزخانه بروید که شلنگ دار یا اصطلاحا شاوری گفته می شوند. در صورت خرید این شیرآلات می توانید به راحتی آن را از درون لوله یا علم خود بیرون آورده و از آن استفاده بهتری داشته باشید. شیر ظرفشویی شلنگ دار برای شستشوی بهتر کمک رسان شما خواهد بود و باعث می شود هیچ زاویه ای از گوشه های سینک مغفول باشی نماند. برای خرید شیرآلات آشپزخانه به کیفیت شیر و جنس آن خوب دقت کنید. از برگه ضمانت نامه و کیفیت ساخت برند و اصل بودن محصول که توسط هولوگرام تایید می شود، اطمینان حاصل کنید. شیرالات آشپزخانه که مدام در تماس با آب و استفاده روزانه قرار دارند، اگر از کیفیت خوبی برخوردار نباشند، مستهلک شده و به زودی خرج روی دستتان می گذارند. اشاره به این نکته ضروری است که شرکت شیرآلات راسان تمامی محصولات خود را با ضمانت شصت ماهه یا پنج ساله ارائه می نماید.

شیر ظرفشویی رنگی

یکی دیگر از محصولات پر طرفدار در شیر ظرفشویی، شیر آلات سفیدرنگ برای آشپزخانه است. این نوع از شیرآلات در دکوراسیون آشپزخانه جلوه زیبایی ایجاد می کنند  و  موجب هارمونی رنگ با کابینت ها می شوند و بین کابینتی و دیگر اجزای فضا خودنمایی می کنند. برای ایجاد مدرنیته در آشپزخانه می توانید از این نوع شیرآلات استفاده کنید. البته این شیرآلات همیشه خطر لب پریدگی و خش افتادن دارند بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم اگر انتخابتان شیرآلات رنگ شده ای مثل سفید یا مشکی است، حتما از برندهای مطرح و با کیفیت خرید کنید تا محصولتان تا سالها بدون نقص و مشکل به آشپزخانه تان زییایی ببخشد.
برای دکوراسیون کلاسیک در آشپرخانه هم می توانید از شیر ظرفشویی طلایی رنگ یا رزگلد استفاده کنید. رنگ طلایی به دلیل درخشش و زیبایی که دارد، وقار و شکوه بیشتری به دکوراسیون آشپزخانه شما می بخشد. برای این رنگ ار شیرآلات بهتر است از به فکر سینک های دیگری به جز استیل معمولی باشید. می توانید از سینک های سرامیکی و سنگی یا آبکاری شده طلایی استفاده کنید که بسیار خاص و زیبا هستند.

شیرآلات سرویس بهداشتی

شیر روشویی برای سرویس بهداشتی یکی از مهمترین شیرآلاتی است که باید در مورد انتخاب و خرید بهترین برند و بهترین جنس دقت بیشتری کنید. چکه کردن شیر روشویی و هدر رفت آب علاوه بر بالا رفتن مصرف آب، نشان دهنده نامرغوب بودن شیرآلات سرویس بهداشتی است. بنابراین با توجه به مدل مورد نظر، نوعی از شیر روشویی را انتخاب کنید که علاوه بر مرغوبیت، زیبا و کارا باشد.
قسمتی از شیر آلات سرویس بهداشتی که شلنگ هم به آن متصل می شود را شیر آفتابه می نامند. برای انتخاب شیر آفتابه آن را هماهنگ با شیر روشویی انتخاب کنید تا دکوراسیون سرویس بهداشتی زیباتری داشته باشید. پیشنهاد راسان این است که  تمام ست شیرآلات خانه را با هم تهیه کنید چرا که  از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر خواهد بود. همچنین موجب هماهنگی بیشتر و هارمونی محیط زندگی می شود.

شیرآلات حمام

علم دوش اصلی ترین رکن در دکوراسیون حمام است و آن است که ماهیت اصلی فضای حمام را تحقق می بخشد. همانطور که با گذشت زمان همه وسایل و محصولات دچار تغییر در ظاهر و کارکرد خود می شوند، علم دوش نیز از یک لوله فلزی ساده قدیمی و یک سردوشی خارج شده است. این روزها اکثر دوش های حمام دارای یک سردوشی ثابت و یک دوش متحرک هستند. معمول ترین نوع آن هم علم دوش سیلور یا نقره ای است.
رنگ طلایی در علم دوش نیز وجود دارد. با توجه به ترکیب رنگی و نیز سبک دکوراسیون حمام خود، می توانید علم دوش طلایی را انتخاب کنید. شیرآلات سفید و مشکی نیز راه خود را به حمام ها باز نموده اند و انتخاب های مشتریان را وسعت بخشیده اند. بعد از خرید علم دوش مناسب، حال وقت آن رسیده که شیر حمام را هم متناسب با علم دوش انتخاب کنید. با توجه به رنگ، مدل و ابعاد دوش حمام، می توانید بهتری ترکیب را داشته باشید.